معرفی پنج دوچرخه سوار مشهور جهان

دوچرخه در قرن 19 معرفی شد و در حال حاضر حدود یک میلیارد عدد از آن در سراسر جهان وجود دارد آن‌ها ابزار اصلی حمل و نقل در بسیاری از نقاط جهان نیز می‌باشند.

دوچرخه سواری به‌طور وسیعی به عنوان یک نوع بسیار مؤثر و کارآمد از حمل و نقل در فاصله‌های کوتاه و متوسط در نظر گرفته شده‌است.درعین حال نام ورزشی است که آن را می‌توان به صورت تک‌نفره یا گروهی انجام داد.در ادامه پنج دوچرخه سوار مشهور جهان را به معرفی می‌گیریم:

آلخاندرو والورده:

زادهٔ سال۱۹۸۰ یک دوچرخه‌سوار اهل اسپانیا است.ازافتخارات وی می‌توان به کسب مدال نقره مسابقات قهرمانی دوچرخه‌سواری جاده جهان در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ اشاره کرد.

آلبرتو کونتادور ولاسکو:

اهل اسپانیا و متولد ۶ دسامبر ۱۹۸۲ یک دوچرخه‌سوار جاده‌ٔ حرفه‌یی است. وی در محله پینتو درمادرید بزرگ ‌شد،‌کونتادور‌پس‌از‌تجربه‌کردن‌ورزش‌هایی‌چون فوتبال و دومیدانی ودوچرخه‌سواری  در نهایت در سن ۱۴ سالگی به لطف توجه برادر بزرگترش خاویر به او دوچرخه سواری را ادامه داد. در حال حاضر وی با همسرش ماکارنا در زمان‌هایی که در رقابت‌ها شرکت نمی‌کند در شهر پینتو ساکن است و علاقهٔ فراوانی به شکار و همچنین نگه داری پرندگان خانگی مانند قناری دارد.

وی به دلیل قهرمانی در هر سه گرند تور در بین پنج دوچرخه سوار برتر دنیا قرار گرفته‌است. این دوچرخه‌سوار اسپانیایی پیروزی در شش گرند تور از جمله کسب سه مقام قهرمانی در مسابقات توردوفرانس را در کارنامه حرفه‌یی خود دارد.

لورا براون :

دوچرخه سوار کانادایی است که به رقابت در مسیرها و جاده‌ها می‌پردازد. او عضو تیم دوچرخه سواری تعقیبی تیمی کانادا است.

براون به عنوان یک ذخیره عضو تیم کانادا بود که برنده مدال برنز در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن در بخش تیمی زنان شد. او همچنین عضو تیمی بود که برنده مدال طلای تعقیبی تیمی در بازی‌های پان امریکن در سال ۲۰۱۱ شد. او همچنین موفق به کسب امتیاز در مسابقات در دوچرخه سواری مسیر UCI جام جهانی ۱۴–۲۰۱۳ در منچستر شد. براون در سال ۲۰۰۲ پس از از دست دادن رقابت در ژیمناستیک به دلیل مصدومیت به دوچرخه سواری روی آورد. در اکتبر ۲۰۱۴ تیم زنان یونایتدهلتکراعلام کرد که براون عضو آن تیم برای فصل ۲۰۱۵ خواهد بود.در سال ۲۰۱۶ او رسماً عضو تیم المپیک ۲۰۱۶ کانادا شد.

 

وینچنزو نیبالی:

 زادهٔ ۱۴ نوامبر ۱۹۸۴ در تنگه مسینا رکابزن حرفه‌یی اهل ایتالیا است که در رشتهٔ دوچرخه‌سواری جاده فعالیت می‌کند. او یکی از شش رکابزنی است که توانسته‌اند فاتح هر سه گرند تور دوچرخه‌سواری شوند. نیبالی در سال ۲۰۱۰ برندهٔ ووئلتا اسپانیا، در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ برندهٔ جیرو دیتالیا و در سال ۲۰۱۴ برندهٔ تور دو فرانس شده‌است. هم‌چنین در چند مسابقهٔ مرحله‌یی مانند تیرنو–آدریاتیکو و تور ترنتینو و چند مسابقهٔ یک‌روزه از جمله تور لمباردی قهرمان شده‌است.نیبالی که زادهٔ مسینا است ملقب به کوسه تنگه یا کوسه مسینا شده‌است.

الکساندر کرستوف:

زادهٔ ۵ ژوئیهٔ ۱۹۸۷ یک دوچرخه‌سوار اهل نرویژ است.از افتخارات وی می‌توان به کسب مدال برنز دوچرخه‌سواری جاده در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ اشاره کرد.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?