ورزش های مناسب برای بلند شدن قد

قد بلندی از مشخصه های خوب انسانی بوده و طرف توجه همگان قرار دارد یعنی تقریبا بیشتری از مردمان دوست دارند قد بلند داشته باشند. بلند بودن قد عوامل زیادی دارد از قبیل: عامل ارثی، آب و هوا، طرز تغذیه، محیط … و غیره. اما وقتی این زمینه ها برای انسان مساعد نگردد از نعمت قد بلندی بی نصیب می مانند. اما نگران نباشید برای بلند شدن قد راه های زیاد وجود دارد به ویژه آنهایی که تا هنوز در مرحلهٔ رشد قرار دارند امکان بلند شدن قد ایشان صد درصد وجود دارد. پس اگر می‌خواهید قد بلند داشته باشید انجام این ورزش ها را فراموش نکنید:

تمرینات کششی ستون فقرات :

بهترین تمرین کششی که می تواند موجب افزایش انعطاف پذیری پاها و ستون فقرات شود، روش سنتی لمس انگشتان پاها می باشد. روی زمین بنشینید و پاها را به جلو دراز کنید. حالا بدن را به سمت پاها جلو کشیده و با دست، انگشتان پاها را بگیرید. ضمن اینکار نباید پاها و زانوهای شما خم شوند. در ابتدا شاید این کار کمی سخت به نظر برسد، اما انجام مداوم این تمرین، آن را ساده تر خواهد کرد. وقتی توانستید به راحتی انگشتان پا را بگیرید، در همین حال باقی بمانید تا کششی را در عضلات ستون فقرات احساس کنید. این تمرین را به طور منظم انجام دهید.

تمرینات کششی شانه :

روی زمین به شکم دراز بکشید و صورت را روی زمین قرار دهید. بعد به آرامی بازوها و شانه ها را از زمین بلند کنید، تا 10 بشمارید، بعد آرام به حالت اول برگردید. در حین انجام این حرکت، هرگز نفس خود را حبس نکنید. این تمرین را 6-5 بار تکرار نمایید. در صورتی که 2 بار در روز و به مدت 4-3 روز در هفته، این حرکت را اجرا کنید، در افزایش قد شما کمک بسیار موثری خواهد بود.

دو چرخه سواری:

این ورزش ضمن اینکه برای سلامتی ذهن خیلی مفید است، قد را نیز بلند می سازد. ورزش مذکوربه دلیل اینکه به ترشح هورمون های رشد به داخل خون کمک می کند، می تواند در بلند تر شدن قد شما مؤثر باشد در واقع این هورمون ها هستند که عامل اصلی رشد و تکثیر سلولی به حساب می آیند. دوچرخه سواری باعث خواهد شد تا عضلات و استخوان های شما کشیده تر شوند، مخصوصاً عضلات و استخوان های پاهایتان.

 شنا:

شنا از جمله ورزش هایی است که  به بلند شدن قد هم کمک می کند! اما از میان انواع شنا، شنای پروانه بیشترین تأثیر را در این رابطه دارا می باشد. چرا که بیشترین کشش را در بدن ایجاد می کند. پس اگر فقط با انواع عمومی شنا آشنا هستید، بهتر است شنای پروانه را نیز یاد بگیرید! 

والیبال:

ورزش والیبال هم برای بلند شدن قد بسیار مناسب است. حتا افرادی که از نظر نژادی قد کوتاه هستند برای بلند شدن قد شان به این ورزش رو می‌آورند مثلا  مردم کشور جاپان( ژاپن) از اینکه قد شان نسبتا کوتاه است برای بلند شدن قد خویش به والیبال روی آوردند که پس از یکی، دو نسل صاحب افراد قدبلند شدند.


نوشته از: مطواع کبیر

 

How
You Feel
In Kabul?