پنج پردرآمدترین ورزشکاران سال ۲۰۱۷

امسال همچون سالهای قبلی، پردرآمد ترین ورزشکاران جهان که درآمد خویش را از طریق جوایز، حقوق و تبلیغات کسب نموده اند رده بندی گردیده است و نکتهٔ قابل توجه این است که رونالدو برای بار دوم درردهٔ اول پردرآمدترین ورزشکاران قرار گرفته است. در این متن پنج پردرآمد ترین بازیکن جهان ورزش را به شما به معرفی می گیریم:

 ۱کرستیانو رونالدو: این ورزشکار سرشناس، عضو باشگاه رئال مادرید اسپانیا و کاپیتان تیم ملی پرتگال است. وی به عنوان بهترین گلزن تاریخ پرتگال نیز یاد شده است. کرستیانو رونالدو بازیکنی  دارای افتخارات بیشمار در دنیای فوتبال است و مهمترین افتخارات او شامل بهترین بازیکن اروپا، کفش طلا و پنج توپ طلای جهان فوتبال میباشد وی با در آمد ۹۳ میلیون دالر برای دومین بار در ردهٔ اول پردرآمدترین ورزشکاران دنیا قرار گرفته است که از این مقدار ۵۸ میلیون دالر مربوط دستمزد او و ۳۵ میلیون دالر پاداش دریافت کرده است.

۲ – لبرون جمیز: آقای جیمز از جمله بسکتبالیست های مشهور آمریکایی است و در سال ۲۰۰۴ در حالیکه ۱۹ سال عمرداشت ، جایزهٔ بهترین بازیکن جوان سال اتحادیهٔ ملی بسکیتبال NBA)) را از آن خود کرده است او جوان ترین بازیکنی است که به این افتخار رسیده است. وی چهار بار جایزه با ارزش ترین بازیکن ان بی ای ، سه بار قهرمانی ان بی ای ، بازیکن تازه کار ۲۰۰۴ ، سه بار برندهٔ بازیکن ارزشمند فینال و هفت بار قهرمانی کنفرانس شرق را از آن خود کرده است و امسال با در آمد ۸۶،۲ میلون دالر در ردهٔ دومین پردرآمدترین ورزشکاران جهان قرار گرفته است.

۳ – لیونل مسی:  فوتبالیست حرفه یی اهل کشور آرژانتین، عضو بارسلونای آسپانیا بوده و اکنون کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین است. وی پنج مرتبه توپ طلای جهان فوتبال را از آن خود کرده است در ضمن در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ به عنوان بهترین بازیکن سال اروپا نیزشناخته شده است. در ۲۴ سالگی بهترین گلزن تاریخ فوتبال بارسلونا در تمامی رقابت ها شد امسال با درآمد ۸۰ میلیون دالر در رتبهٔ سوم  پر درآمد ترین ورزشکاران جهان قرار گرفته است.

۴ – راجر فدرر: بازیکن تینس حرفه یی و نفر دوم رده بندی برترین تینس بازان جهان است. منتقدین تینس، وی را از جمله برترین بازیکن تاریخ تینس میدانند. درمجله فربز از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ به ترتیب به عنوان پنجمین ، دومین ، هفتمین ، پنجمین ، چهارمین ورزشکار پردرآمد جهان بوده و امسال نیز در رده چهارمین بازیکن پردرآمد به حساب می آید. او سالانه ۴۰ تا ۵۰ میلیون یورو از محل جوایز و اسپانسر هایش در آمد دارد.

۵ – کوین دورانت: از جمله مشهورترین بسکتبالیست سرشناس آمریکا است. این ملی پوش تیم ملی بسکتبال مردان آمریکا ، اکنون در تیم گلدن استیت واریرز بازی میکند. او درمسابقات جام جهانی بسکتبال سال ۲۰۱۰ جایزه با ارزش ترین بازیکن (MVP Award) را دریافت کرد و در سال ۲۰۱۴ میلادی به عنوان ارزشمندترین بازیکن ان بی ای انتخاب شد و در سال ۲۰۱۷ اولین قهرمانی خود را در ان بی ای بدست آورد. در ضمن امسال در رده پنجمین پردرآمد ترین ورزشکاران جهان قرار گرفته است.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?