پیاده روی بهترین ورزش صبحگاهی

پیاده روی بهترین و ساده ترین ورزش برای تمام سنین است که تاثیر زیادی در بهبود روند زنده گی و داشتن تناسب اندام افراد دارد. این ورزش سبک نه تنها به شما کمک می کند که احساس خوبی داشته باشید، بلکه سبب می شود که خوب هم به نظر برسید. ورزش لزوماً نباید سخت و دشوار باشد. انجام هر روزه یی یک پیاده روی ساده و سریع می تواند سلامتی شما را بهبود بخشد.

سلامت قلب: ثابت شده است که پیاده روی روزانه شانس ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد. پیاده روی ورزش عالی برای قلب است که گردش خون در بدن را افزایش داده و قلب را فعال و سالم نگه می دارد. همچنین فشار خون همیشه تحت کنترل می باشد.

بهبود نگرش ذهنی: ثابت شده است که پیاده روی صبحگاهی تاثیر مثبتی روی نگرش ذهنی آدم ها دارد. پیاده روی از طریق تنفس در هوای تازه و نزدیک شدن به محیط زیست چند دقیقه یی به شما وقت می دهد افکار منفی را که در سر دارید از بین ببرید.

کاهش وزن: یکی از آشکارترین مزایای پیاده روی این است  که شما می توانید به تدریج وزن اضافی خود را کاهش دهید. زمانی که پیاده روی می کنید، عضلات تان حرکت می کند و در نتیجه انرژی بیشتری مصرف می کنید. برای تامین این انرژی، بدن کالری بیشتری می سوزاند. پس سریع تر وزن کم می کنید و سلامت خواهید بود.

تقویت استخوان ها: استنوبلاست ها سلول هایی است در استخوان های شما که استخوان های جدید می سازند. این سلول ها در برابر فشار اضافی واکنش مثبت نشان می دهند. پیاده روی بهترین راه برای اضافه کردن این فشار است.

افزایش طول عمر: مطالعات نشان می دهد که پیاده روی روزانه عمر شما را زیاد می کند و باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. پیاده روی مزایای فراوانی دارد به طوری که قطعاً زنده گی شما را بهبود می بخشد. شما قادر خواهید بود برای مدت بیشتری بدون کمک  کسی حرکت کنید.

کاهش استرس: امروزه مشکل بسیاری از آدم های مشغول و گرفتار است. چیز های زیادی وجود دارد که باید به آنها فکر کنیم و با آنها مقابله کنیم. تحقیقات نشان می دهد که روزانه 20 تا 30 دقیقه پیاده روی  می تواند استرس ذهنی را کاهش دهد و می تواند اثر مشابه با اثر یک داروی آرام بخش خفیف داشته باشد.

تقویت سیستم ایمنی بدن: این ورزش ساده می تواند سیستم بدن شما را تقویت کند. مطالعات اخیر نشان می دهد که اگر شما به طور مرتب ورزش کنید می توانید تعداد دفعات سرماخوردگی را در طول سال کاهش دهید. ورزش منظم می تواند با تقویت سلول هایی که باکتری های بد در بدن شما مبارزه می کنند، سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. برای به دست آوردن این فایده باید هر روز پیاده روی کنید.

تقویت حافظه: پیاده روی منظم روزانه یک نوع ورزشی است که می تواند سایز مغز شما را افزایش دهد. این ورزش سبک سایز هیپوکمپوس را افزایش می دهد، ناحیه یی که برای حافظه مورد استفاده قرارمی گیرد. لازم نیست تمرینات سنگین انجام دهید، هر روز 30 تا 40 دقیقه پیاده روی منظم تمام چیزی است که شما نیاز دارید.


نوشته از: الهه مقصودی

How
You Feel
In Kabul?