چند حرکت ورزشی برای افزایش قد

افزایش قد یک فرد به سن آن شخص بستگی دارد. تا 18 سالگی صفحات رشد بدن باز هستند، بنابر این جوانان و افرادی که در ابتدای مرحله بزرگسالی قرار دارند و مایل اند با ورزش قد خود را افزایش دهند، باید حرکات کششی متفاوتی را به عنوان بخش مهمی از برنامه های ورزشی خود قرار دهند. این حرکات کششی می توانند طول ماهیچه ها را افزایش دهند و حتی بعد از بلوغ بر اندازه قد بیفزایند. برای این که تمرینات شما برای افزایش قد موثر واقع شود، باید در هفته 6-5 روز، و هر روز 2 بار این تمرینات را انجام دهید و بعد از این که به نتیجه مورد نظر تان رسیدید، دیگر مانند قبل به این تمرینات نیازی نیست.

آویزان شدن: این ورزش مانند نامش ساده است. کافی است چند بار در طول هفته از یک میله آویزان شده و بدن خود را به سمت پایین کش دهید. برای ایجاد کشش بیشتر می توانید پا های خود را به صورت موازی به سمت بالا حرکت دهید.

لمس پنجه پا ها: راست ایستاده شوید و دست های تان را بالای سر ببرید. بعداً از ناحیه کمر خم شده و دست ها را به نوک پنجه پا ها برسانید. پا ها را راست نگهدارید و کوشش کنید زانوها خم نشود. بعداً 3-2 ثانیه توقف کنید.

حرکت بالا  بردن  پا از عقب: به شکم دراز بکشید و دست ها را در پشت سرتان بگذارید، یکی از پا ها را از پشت بالا آورید و سپس برای پای دیگر تکرار کنید. در هر بار بالا آوردن پا 5-4 ثانیه توقف نمایید.

حرکت کشش حداکثر: راست ایستاده شوید و تا آن جا که ممکن است دست ها را بالا ببرید و روی پنجه پا ها بلند شوید تا در کمر احساس کشش کنید. 5-6 ثانیه توقف کنید و به حالت اول باز گردید.

کشش پا روی زمین: روی زمین بنشینید و پا ها را از هم باز کنید. بدون این که پشت خود را خم کنید سر خود را سمت یک پا ببرید و نزدیک زانو قرار دهید و دست ها را به نوک پنجه های پا برسانید. سپس سر خود را به سمت زانوی دیگر ببرید و دست ها را همچنان روی نوک انگشتان پا قرار دهید.

شنا کردن: وقتی صحبت از حرکات ورزشی برای افزایش قد طبیعی می شود، هیچ چیز نمی تواند به اندازه شنا کردن مفید واقع شود. این یک ورزش ساده با فشار کم قلبی است که تقریباً تمام قسمت های بدن را کش میکند وبه افزایش قد تان کمک می کند. حداقل 5 ساعت شنا کردن در هفته می تواند تاثیرات شگفت انگیزی بر بلندتر کردن قد شما داشته باشد.

باسکتبال/ طناب زدن: هر دوی این فعالیت ها، شامل پریدن هستند که جریان خون را به استخوان های بدن افزایش می دهد. همچنان یک فشار اضافی بر آن ها وارد می کند. در نتیجه، طول شان بیشتر رشد میکند و حجم بیشتری پیدا می کنند.

بالا گرفتن شکم: این حرکت در حقیقت یکی از تمرین های اصلی برای افزایش قد به شمار می رود، ستون فقرات و قسمت های تحتانی عضلات ران شما را تحریک می کند. برای انجام این حرکت کافی است ابتدا کاملاً به پشت بخوابید و دستان تان را به صورت موازی دو طرف بدن خود قرار دهید. پا های تان را جمع کرده و سپس کمر خود را به آرامی بالا ببرید و حدود 20-30 ثانیه در همان  حالت نگه دارید. فراموش نکنید این  تمرین را حتماً در برنامه ورزشی خود جای دهید.


نوشته از: الهه مقصودی

How
You Feel
In Kabul?