۱۰ بانوی ورزشکار تاثیر گذار جهان

شاید کمتر کسی باشد که نامهای ورزشکاران مرد و تاثیرگذاری همچون مسی، رونالدو، یوسین بولت، دهونی، رافائل نادال و یا ده ها ورزشکار دیگر را نشنیده باشد. اما ا اتفاق افتاده است که خیلی از ما نام های ورزشکاران زن و تاثیر گذار در دنیا را نشنیده ایم و این باعث شده که نیمی از ورزشکاران دنیا را نشناسیم و از تجربیات بزرگی که آنان دارند، بیخبر بمانیم. بانوان ورزشکار در دنیا داستانهای متفاوت، شگفت انگیز و پندآموزی دارند که فهمیدن داستان زندگی آنان می تواند به گسترهی دانش تان بیفزاید و برای رسیدن به اهداف مان، ما را کمک کند. در این نوشته، شما با ده بانوی ورزشکار و تاثیرگذار جهان آشنا خواهید شد.

هانا هاردینگ، ورزشکار رشته‌ی موج سواری: این بانوی ورزشکار از کشور انگلستان است و ۲۵ سال عمر دارد. حدود پنج سال می‌شود که ورزش موج سواری را پیش می‌برد و اکنون در رشته‌ی ورزشی‌اش قهرمان جهان است. بانو هاردینگ در اولین رقابتش که در سال ۲۰۰۹ برگزار شد، مقام سوم را گرفت. پس از آن در مسابقات بعدی، مقام دوم و در آخر به مقام اول یعنی قهرمانی نایل گردیده است.

hannah_harding_web

لِرین فرانکو، ورزشکار رشته‌ی پرتاب نیزه: بانو فرانکو، بازیکن اسپانیایی است که در سال ۱۹۸۲ زاده شده و حالا در کشور پاراگوئه زندگی می‌کند. وی در رشته‌ی پرتاب نیزه، تخصص دارد و بهترین پرتاب او ۵۷.۷۷ متر بوده است. علاوه بر دنیای ورزش، بانو فرانکو در مسابقات ملکه‌ی زیبایی پاراگوئه نیز شرکت کرده بود که در این مسابقات، مقام دوم را از آن خود ساخت.

Leryen Franco

سانیا میرزا، بازیکن رشته ی تنیس: بانو میرزا بازیکن هندوستانی می باشد در سال ۱۹۸۶ تولد شده است. وی ۱۷۱ سانتی متر قد و ۵۹ کیلوگرام وزن دارد. بانو میرزا از جمله ی مسلمانان هند است که در بازی های آسیایی سال ۲۰۰۶ برای تیم ملی تنیس هند وارد میدان شد و یک مدال طلا در تنیس دو نفره و دو مدال نقره در تنیس یک نفره و رقابت های تیمی کسب کرد.

Sania_Mirza

ملیسا فرانکلین، ورزشکار رشته‌ی شنا: ملیسا جِنت، مشهور به میسی فرانکلین در سال ۱۹۹۵ در شهر کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا زاده شده است. قد وی ۶ فوت و ۲ اینج و وزنش ۷۴ کیلوگرام است.  میسی، در مسابقات بازی های المپیک تابستان ۲۰۱۲ در لندن، موفق به کسب ۵ مدال ( ۴ طلا و ۱ برنز) شد و در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ یک مدال طلا برای تیم ایالات متحده امریکا کسب کرد.

missy franklin

کیم یو نا، بازیکن رشته ی اسکیت روی یخ: این بانوی ورزشکار، نزده سال عمر دارد و یکی از جوانترین و پر درآمدترین ورزشکاران زن درجهان است. وی در سال ۲۰۱۰ در بخش انفرادی زنان، قهرمان المپیک شد و در سال ۲۰۰۹ در المپیک زمستانی ونکوورکانادا قهرمان جهان شد.

kim yuna

تهمینه کوهستانی، ورزشکار رشته‌ی دوش: بانو کوهستانی ورزشکار افغانستانی است که در سال ۱۹۸۹ زاده شده است. وی در رقابت های ۲۰۰۸، رکورد ۱۵ ثانیه را در دو صد متر به دست آورد. پس از آن در رقابت دوصد متری بازی‌های المپیک تابستانی لندن به رقابت پرداخت ولی متاسفانه موفق نشد. با آنهم مردم افغانستان، اشتراک او را در بازیهای المپیک، قهرمانی عنوان کردند.

Tahmina-Kohistani

ماریا شاراپووا، بازیکن رشته تنیس: این ورزشکار صربستانی در ۶ نوامبر سال ۱۹۸۷ زاده شده و اکنون در شهر سوئیس زندگی می کند. قد وی ۱۸۴ سانتی متر و وزنش ۶۹ کیلوگرام است. بانو ماریا در سال ۲۰۰۸ در مسابقات تنیس آزاد فرانسه اشتراک کرد و مقام قهرمان تنیس زنان را از آن خود ساخت.

maria-sharapova

ننسی لوپز، بازیکن رشته ی گلف: بانو لوپز ورزشکار امریکایی بوده و در سال ۱۹۵۷ در شهر کالیفرنیای امریکا زاده شده است. وی از محبوبترین و موفقترین زنان گلف باز دنیا است. ننسی، از سوی انجمن حرفهای گلف زنان، چهار مرتبه عنوان بهترین بازیکن سال را از آن خود ساخته است. ننسی نام خود را در زمره ی بهترین های گلف در رده های سنی مختلف ثبت کرده است.

nancy lopez

دانیکا پاتریک، راننده‌ی زن در مسابقات موتر رانی: بانو پاتریک در سال ۱۹۸۲ زاده شده است. وی نخستین زنیست که تا کنون توانسته در مسابقات معتبر(ایندی کار) که از محبوبترین مسابقات موتررانی در امریکای شمالی است، مقام اول را به دست بیاورد. در ضمن، بانو پاتریک مدل و سخنگوی تبلیغاتی امریکا نیز می باشد.

danica-patrick-

مریم هاشمی، ورزشکار رشته ی ووشو: بانو هاشمی باشنده کرمان ایران بوده و از ایام کودکی ورزش های رزمی را آغاز نمود. وی در مسابقات داخل ایران شرکت کرده و مقام های مختلف را به دست آورد و در مسابقات  جهانی موفق به کسب مدال طلا شد. در سال ۲۰۱۳ در مسابقات قهرمانی جهان  شرکت کرد و مقام قهرمانی جهان  را به دست آورد.

010

How
You Feel
In Kabul?