قسمت آخر: ۵۰ راه رایگان برای افزایش لایک صفحه فیس بوک

قسمت آخر 

۴۱- از طرفداران خود بخواهید که عکس در صفحه‌ی شما به اشتراک بگذارند. این پست‏ها در چشم‏دید دوستان شان ظاهر می‏شوند و بازدید صفحه‌ی شما را افزایش می‏دهند.

۴۲- اطمینان حاصل کنید که نام تجاری و طراحی صفحه شما حرفه‏ای و سازگار است. هنگامی که مردم به صفحه شما می‏آیند، در چیزی کم یک ثانیه تصمیم می‏گیرند که صفحه‏ی تان را لایک کنند یا خیر. اطمینان حاصل کنید که صفحه شما با دقت صدا و تصویر برند شما را به مخاطبین منتقل می‏کند.

۴۳- از پلاگین وردپرس مانند WP-TopBar برای نشان دادن پیام “Like us on Facebook” در بالای هر صفحه سایت استفاده کنید.

۴۴- لینک «با ما در فیس‏بوک بپیوندید» را در صفحه تماس یا صفحه راهنمای وبسایت خود قرار دهید تا ترافیک را به صفحه فیس‏بوک خود هدایت کنید.

۴۵-  یک لینک را در صفحه فیس‌بوک تان در پست‌های مهمان خود اضافه کنید.

۴۶-  اطمینان حاصل کنید که کاور فوتوی شما شامل راهنمایی برای اقدام به لایک صفحه تان است.

۴۷-  URL مربوط به fan page تان را در هر تصویری که در فیس‏بوک به اشتراک می‏گذارید وارد کنید. همان‏طور که تصویر شما به اشتراک گذاشته می‏شود، هم‏چنین URL صفحه شما!

۴۸-  به‏صورت دوره‏ای یک دعوت‏نامه تحت این عنوان که «در فیس‏بوک با ما بپیوندید» در خبرنامه ایمیل تان بگنجانید. PS شما می تواند محل فوق العاده قدرتمند برای ایجاد زمینه ی برقراری تماس است.

۴۹-  گزینه کامنت فیس‏بوک را در سایت تان فعال کنید. اگر شما یک سایت وردپرس دارید، می‏توانید این کار را با استفاده از یک پلاگین مانند Facebook Comments انجام دهید. اگر نه، برای فعال کردن گزینه کامنت فیس‏بوک راه دشواری را امتحان خواهید کرد.

۵۰-  تعامل با مخاطبان را در اولویت قرار دهید. بدون درنگ به پیام‏ها و کامنت‏ها پاسخ بدهید. پست‏های فیس‌بوک شما یک نقطه شروع برای بحث‏های بزرگ است – نه یک مقصد نهایی.

افکار نهایی

در حالی که لایک به‏طور مشخص معیار مهمی است، باید توجه داشته باشید که تعامل معیار واقعی برای موفقیت صفحه فیس‏بوک است. دیوید باسر؛ مدیر محصولات Insights فیس‏بوک، برای بازاریابان یادآور می‏شود که افزایش تعامل باید در اولویت باشد: «تعامل با کاربر(مخاطب) بهترین مصداق بارز موفقیت نهایی نام تجاری صفحه در فیسبوک است. این که میزان سهم‏گیری شما در News Feed چقدر است، با پیام‏های تان به چه تعداد افراد دسترسی پیدا می‏کنید و … از دیدگاه اساسی، مهم‏ترین چیز برای بازاریابان است.»

به‏خاطر داشته باشید که لایک بدون وارد شدن افراد به تعامل هیچ مفهومی ندارد. تبدیل کردن پیروان رسانه‏های اجتماعی به مشتریان، باید هدف باشد. روی مرتب کردن محتوای مرتبط و قانع کننده تمرکز کنید و بدون شک لایک‏های صفحه افزایش داده شده و در طول زمان به‏صورت ارگانیک افزایش خواهد یافت.

شما چه چیزی مایلید به این لیست اضافه کنید؟ بهترین نکته برای افزایش لایک صفحه فیس‏بوک چیست؟

How
You Feel
In Kabul?