قسمت اول: ۵۰ راه رایگان برای افزایش لایک صفحه فیس بوک

طبق تخمین‫های اخیر، در حال حاضر بیش از  ۴۰ میلیون  نهاد کسب و کارهای کوچک، برای ترویج نام تجاری و ارتباط با مشتریان شان از فیس‫بوک استفاده می‫کنند. اگر مدیریت بازاریابی یکی از این کسب و کارها را داشته باشید، به‫طور حتم می‫دانید که بالا بردن لایک‫های صفحه‫ی تان چقدر سخت است.

در عین حالی که بلند بردن لایک‫های صفحه‫، می‫تواند برای تان یک چالش باشد، اما در واقع این چالش، ارزش‫مند است و به زحمت‫اش می‫ارزد. یکی از پژوهش‫گران؛ ارزش متوسط یک طرفدار صفحه فیس‫بوک را برای یک نهاد ۱۷۴ دالر آمریکایی برآورد کرده است. هرچند که این رقم به‌طور آشکار نظر به نوع کسب و کار و صنعت متفاوت است، اما در این شکی نیست که جلب توجه و وفاداری مخاطبان مورد نظر شما در فیسبوک یک امر مهم در کسب و کار است.

اکثر بازاریابان می‫دانند که چگونه می‫توانند با پرداخت پول در فیس‫بوک، لایک صفحه‌ی شان را افزایش دهند، اما راه‫های زیادی وجود دارد که شما بتوانید بدون نیاز به پرداخت پول، لایک صفحه‌ی فیس‫بوک تان را افزایش دهید. این سلسله مقالات برای شما ۵۰ راه موثر و رایگان برای افزایش لایک صفحه فیس‌بوک را نشان می‫دهد. بعضی از این استراتیژی‫ها روی همگانی شدن ذاتی پست‫های حاوی پیام‫های تبلیغاتی شما تمرکز می‫کنند. یعنی به شما می‫فهماند که چگونه و چرا بعضی از پست‫های شما بیشتر مورد علاقه مردم قرار می گیرد. در نهایت، با استفاده از این راه‫ها لایک صحفه‫ی تان بدون پرداخت حتا یک افغانی افزایش خواهد یافت.

۱– از تصاویر به عنوان بخش منظمی از استراتیژی محتوا استفاده کنید. شاید هم شنیده باشید که عکس‫های دلنشین، خوش‫نما و مرتبط به کسب و کار تان هنوز هم می‫تواند یک راه عالی برای افزایش قدرت نشر تبلیغات در پست‫های صفحه‌ی فیس‫بوک تان باشد.

۲ . عمده‫ترین دلیلی که مردم یک صحفه را ترک (unlike) می‫کنند این است که پست‫های صفحه‌‌‌ی مورد نظر دلچسپ نباشد. با پست کردن مطالب سرگرم کننده که بتواند نیاز مخاطب تان را هدف قرار بدهد، طرفداران صفحه‌ی تان را بیشتر و نا محدود نگه‌دارید.

۳ . از پلاگین صفحه فیس‫بوک در وب‌سایت و وب‌لاگ تان استفاده کنید. دکمه‌ی لایک در کنار پست‌های وبلاگ شما فوق العاده موثر است برای این‫که محتوای شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود، Plugin صفحه فیس‫بوک به شما کمک می‫کند که لایک صفحه‌ی فیس‫بوک خود را افزایش دهید.

۴ . با دیگر صفحاتی که شامل حوزه‌ی شغلی شماست وارد تعامل شوید. به‫طور منظم کامنت متفکرانه در پاسخ به پست‫های دیگران بگذارید. اطمینان حاصل کنید که شما از جایگاه صفحه‫ی رسمی تان نظر داده اید، نه از پروفایل شخصی.

۵ . صفحه خود را در دیگر حساب (account) های رسانه‫های اجتماعی تان به وضاحت بیشتر تبلیغ کنید. این‫که ساده انگارانه می‫نویسید: “صفحه فیس بوک را لایک کنید” بعید است که نتیجه بخش باشد. هرچند ممکن است گاهی اوقات یادآوری مختصر از گفتگوهای که در صحفه تان صورت می‫گیرد، در توییتر یا LinkedIn طرفداران شما را جذب کند، اما  برای فیسبوک تان نیاز به تشریح بیشتر دارید.

۶ . طرح‫های رقابتی هنوز راه خوبی برای جذب افراد به صفحه‌ی شما است. طرح‫های رقابتی تان را از طریق سایت و لیست ایمیل‌هایی که پیش خود دارید، تبلیغ کنید و آمار لایک پست فیس‫بوک تان را معیار برتری و برد در رقابت تعیین کنید.

منبع: مجله فوربس

ادامه دارد …

 

 

How
You Feel
In Kabul?