قسمت سوم: ۵۰ راه رایگان برای افزایش لایک صفحه فیس بوک

قسمت سوم

۱۷-  یک گروپ فیس‌بوک بر محور موضوع نزدیک به شغل تان ایجاد کنید. گروه‫های فیس‫بوک می‫توانند راهی عالی برای رسیدن به هدف تان در جامعه باشد و می‫تواند برند تجارتی شما را تبلیغ بیشتری کند. یک گروپ مرتبط با تولید یا خدمات تان ایجاد کنید و سپس از آن برای ایجاد روابط و اعتماد استفاده نمایید. سطح ارتباطی که می‫توانید در یک گروه به‫دست آورید، می‫تواند بسیار بیشتر از یک صفحه باشد.

۱۸- صفحات دیگر را در پست‫های تان برچسپ بزنید (تگ کنید). هنگامی که شما صفحات دیگر را برچسب گذاری می‫کنید، پست‫های شما بر روی دیوار آن‫ها ظاهر می‫شود و ممکن است جرقه‫ی برای جذب صاحبان شرکت‫های دیگر و طرفداران بیشتر برای تان باشد.

۱۹-  اطلاعات مربوط به کسب و کار تان را در قالب اینفوگرافیک (طراحی اطلاعات پیچیده در قالب فایل گرافیکی) در بیاورید و در صفحه‫ی تان نشر کنید. Infographics یکی از رایج‫ترین انواع گرافیک تصویری است.

۲۰- ارزش واقعی را برای مخاطبان تان ارایه دهید. اگر محتوای نشر شده‫ی شما برای هواداران تان شکافی را پر کند و یا نیازی را برآورده کند، پست شما لایک و شییر بیشتر خواهد خورد. سرگرم کردن مخاطبان باعث می‫شود که به‫طور طبیعی لایک صفحه‫ی فیس‫بوک تان افزایش یابد. به مکالماتی که در مورد صنعت و خدمات شما انجام می‫شود دقت کنید. شرح و تفسیر بیشتر پیرامون موضع تان اضافه کنید.

۲۱-  در وبلاگ‫های مشهوری که هم‫مسلک تان است، نظرات خلاقانه بنویسید. مطمین شوید که وقتی از شما URL درخواست می‫شود، لینک صفحه‫ی فیس‌بوک تان را بدهید.

۲۲-  در فیس‫بوک، ویدیوهای کوتاه بهتر از عکس عمل می‫کند. اکنون وقت آن رسیده است تا ویدیوها را در استراتژی محتوا اجتماعی قرار دهید.

۲۳-  لینک “ما را در فیس‫بوک لایک کنید” را در صفحه‫ی “تشکر از شما”ی سایت تان قرار دهید. مشتریانی که تازه از شما خریداری کرده و هیجان زده اند، بیشتر ترجیح می‫دهند صفحه‫ی تان را لایک کنند.

۲۴-  با صفحاتی که در حوزه‫ی پیشه‫ شما فعالیت می‫کنند، پارتنرشیب (پیمان همکاری) امضا کنید. موافقت کنید که پست‫های متقابل را ارتقا دهید تا به افزایش مخاطبان یکدیگر کمک کنید.

۲۵- به گروپ‫های فیس‫بوکی صنعت‫کاران بپیوندید و نظرات و پیش‫نهادات خلاقانه ارایه کنید. اگر افراد علاقه‫مند گفته‫های شما شدند، چانس خوبی‫ست که معلومات بیشتری از خود برای شان بدهید تا بیشتر در مورد شما بدانند. این خیلی مهم است که نام تجاری و یو.آر.ال صفحه‫ی فیس‫بوک تان در بخش about باید باشد.

۲۶-  صفحه‫ی فیس‫بوک تان را به مخاطبان ایمیل خود پیش‫نهاد دهید. با ارسال یک ایمیل کوتاه از مخاطبان خود به منظور ارتباط با کسب و کار در صفحه فیس‫بوک تان دعوت کنید.

۲۷-  در حالی که هشتگ‫ها ممکن است در فیس‌بوک به پیمانه‫ی تویتر کار نکنند، اما هنوز می‫توانند راه مناسبی برای جذب طرفداران جدید باشند. یکی از بهترین استراتیژی‫های استفاده از هشتگ است. هشتگ‫های مشهور و در حال تریند را در پست‫های استفاده کنید.

How
You Feel
In Kabul?