معرفی بهترین برند های موبایل

در چند سال اخیر تولید موبایل سرعت پیشرفت زیادی داشت و به سرعت نسل به نسل تغییر کرد و هر ساله حتی هر ماهه مدل های متفاوت و گوناگونی به بازار عرضه شد. موبایل با توجه به این که همیشه می توان آن را در هر مکان و زمانی استفاده کرد، امکانات متفاوتی به آن اضافه شده و امروز از تلفن همراه فقط برای تماس تلفنی استفاده نمی شود، بلکه در اکثر کار های روزمره نقش بسزایی دارد. در این نوشته لیست کوتاهی ازبزرگترین تولید کننده های موبایل آماده کردیم که با مطالعه آن می توانید از تاریخچه کوتاه شکل گیری این شرکت ها آگاهی حاصل نمایید.

اپل: کمترکسی وجود دارد که این کمپنی موبایل سازی را نشناسد. شرکت اپل، یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در زمینه طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی و نرم افزار کامپیوتر فعالیت می کند. این شرکت ابتدا به نام شرکت کامپیوتری اپل در ایالت کالیفورنیا آمریکا تاسیس شد. از محصولات سخت افزار این شرکت می توان آیپد، آی مک، مک بوک، آیفون را نام برد. مدیریت اجرایی این شرکت بر عهده استیو جابز بوده است. وی یک ماه قبل ازمرگش از ریاست این شرکت کناره گیری کرد و به جای آن تیم کوک ریاست شرکت را به عهده گرفت. به تازگی این شرکت تولیدات خود را به چین منتقل کرده است. این شرکت با موبایل های فوق قدرتمند و بسیار زیبای خود، با وجود قیمت بالا بازهم هرشخص را وسوسه به خرید می کند.

سامسونگ: شرکت با قدامتی بوده که موبایل های بسیار زیبا با کیفیت بالا تولید می کند و اکنون هم با موبایل های فوق العاده گلکسی خود به بهترین و پرطرفدارترین کمپنی جهان تبدیل شده که بیشترین فروش را در بین مردم جهان دارد. گروه سامسونگ در سال 1938 توسط لی بیونگ چول در قالب یک شرکت بازرگانی تاسیس شد. بعد ازدرگذشت لی سامسونگ به چهار گروه مستقل تقسیم شد. امروز گروه سامسونگ شامل مجموعه یی ازهشتاد شرکت می باشد که بزرگترین مجموعه تجاری صنعتی در کوریای جنوبی محسوب می شود.

نوکیا: معروف به غول موبایل جهان و بزرگترین نوآور و قدیمی ترین شرکت موبایل جهان است. این شرکت فنلاندی سالیان سال با تولید انواع موبایل های خوب و محبوب خود پایه ثابت بازار بوده و امروز هم با تولید موبایل های هوشمند جدید نه تنها از دیگران عقب نمانده بلکه برتری های زیادی از دیگران پیدا کرده است. در موبایل های هوشمند جدید نوکیا سیستمی به نام ویندوزفون ساخت ماکروسافت به کار رفته و طراحی قدرتمند این سیستم هم با تنظیمات دقیقی که انجام شده سبب شده که این گوشی ها هیچگاه هنگ نکنند و همیشه روان باشند.

بلک بری: نام یک شرکت تولید کننده موبایل هوشمند است که مجهز به اینترنت و پست الکترونیکی می باشد. بلک بری به عنوان دستیار دیجیتال شخصی دارای کتابچه نشانی ها، تقویم، صفحه یادداشت و امکانات معین برای فهرست کردن کارها استفاده زیاد دارد. این شرکت آمریکایی یکی ازبزرگترین کمپنی های تولید موبایل درجهان محسوب می شود که با دستگاه های بسیار با کیفیت و البته کمی قیمتی اش جای خود را در دل کاربران باز کرده است.

کتر پیلار: یک شرکت آمریکایی است و قدامت این شرکت به سال 1904 میلادی باز می گردد. اولین موبایل  شرکت کترپیلار در سال 2012 میلادی تولید شد. در حال حاضر موبایل های این شرکت در بیش از 30 کشور دنیا به فروش میرسند. هدف اصلی تولید موبایل دراین شرکت، ساخت گوشی های است که ضد آب بوده و در مقابل ضربات شدید و افتادن از ارتفاع مقاومت بالایی داشته باشند.


نوشته از: الهه مقصودی

How
You Feel
In Kabul?