معرفی خطرناک‌ترین پل های جهان

در دنیا پل هایی وجود دارد که لقب خطرناک‌ترین پل های جهان را گرفته است از میان آنهمه پل های جهان، پنج خطرناک‌ترین آنها را به معرفی می‌گیریم:

اگویی دومیدی:

اگویی دومیدی

 این پل از جمله خطرناک‌ترین پل های جهان است و در کشور فرانسه قرار دارد آنانی از بالای این پل به پایین نگاه می‌‌کنند ضربان قلب شان بالا می رود، ازآن ‌رو به کسانی که از این پل عبور می‌کنند توصیه شده است که در حین عبور به پایین نگاه نکنند. این پل روی قله‌ی اگویی دو میدی (Aiguille du Midi) در نزدیکی روستای شامونی (Chamonix) و ۱۲۶۰۵ فوت بالا‌تر از سطح دریا قرار دارد. 

رویال جورج:

رویال جورج

پل رویال جورج بزرگ‌ترین پل معلق در آمریکا است که از روی رود آرکانزاس (Arkansas River) عبور می‌کند. این پل معلق ۹۶۹ فوت بالا‌تر از سطح دریا قرار دارد و طول آن نزدیک به ۱۲۶۰ فوت است. این پل در سال ۱۹۲۹ ساخته شد و تا سال ۱۹۸۲ فاقد کابل‌های بادی بود.کسانی که ترس از بلندی دارند، بهتر است از این پل عبور نکنند.

کاپیلانو:

کاپیلانو

پل کاپیلانو پل بسیار باریک و لرزان بوده و در شمال ونکوور و روی رودخانه‌ٔ کاپیلانو قرار دارد. طول این پل معلق ۴۵۰ فوت است و در ارتفاع ۲۳۰ فوتی قرار دارد. این پل یکی از خطرناک‌ترین پل‌های معلق در جهان است و در سال ۱۸۸۹ ساخته شده است. اطراف این پل، پوشیده از جنگلی همیشه سبز است. پل معلق کاپیلانو در ارتفاع بسیار بالایی قرار داشته است. کسانی که ترس از ارتفاعات بلند دارند توصیه می‌شود از این پل عبور ننمایند.

پل طنابی کَریک اَرِد، ایرلند:

پل طنابی کَریک اَرِد

کَریک اَرِد در شهر آنتریم در ایرلند شمالی قرار گرفته است و ۱۲ متر طول دارد که در ارتفاعی ۳۰ متری دیده می شود. گردشگران به جرأت زیادی برای عبور از این پل احتیاج دارند. برای عبور از پل کریک ارد یک طناب وجود دارد که شما بتوانید با استفاده از آن تعادل خود را برقرار کنید اما حقیقت این است که آن چنان که به نظر می رسد راه رفتن روی این پل خطرناک، کار آسان و راحتی نیست. 

پرستون لن:

پرستون لن

پل ویلیام پرستون لن در مرینلند واقع شده است. باید بگوییم که طول این پل ۵ مایل است و ۱۸۶ فوت بالا‌تر از سطح دریا قرار دارد. بیشتر رانندگان، هنگام رانندگی روی این پل با استرس شدیدی مواجه می‌شوند. اکثر مواقع طوفان‌های سهمناکی روی این پل به وقوع می‌پیوندد.در هوای بد، دید بسیار بد می‌شود و گاهی به صفر می‌رسد.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?