پنج اپلیکیشن موبایل برای سلامتی روان

جهان امروز، شاهد پیشرفت های چشمگیری در عرصهٔ گسترش تکنالوژی بوده است  یعنی اینکه تکنالوژی امروزی همهٔ موارد را تحت پوشش قرار داده است تا حدی که به سلامتی روان مان نیز  توجه نموده است نمونهٔ آن را می توان در اپلیکیشن های موبایل به خوبی مشاهده کرد. اپلیکشن هایی که ناراحتی ها و افسردگی های ما را با شیوه های خاص برطرف می کند. این اپلیکیشن ها به ساده‌گی دسترسی به خدمات روان را بالا برده‌ موجب ارتقاء بهزیستی روان ‌شناختی می شوند. از این رو باید طراحی و توسعه اپلیکیشن‌های موبایل در حوزه سلامت روان مورد توجه ویژه قرار گیرد. از این رو در این مقاله قصد دارم پنج اپلیکیشنی را که برای سلامتی روان طراحی شده است،  معرفی نمایم.

Pacifica  :

 اپلیکیشن پاسیفیکا برای از بین بردن استرس، برطرف نمودن نگرانی های روحی طراحی شده است. این اپلیکیشن با استفاده از روش های رونشناسی، مدیتیشن… و غیره، به شما کمک می کند تا افکار منفی را کنار بگذارید و از شر اضطراب، رهایی یابید. البته این اپلیکیشن با ارایه ویدیو ها و برخی تمرینات ویژه، ذهن شما را آمادهٔ پذیرفتن واقعیت ها ساخته، می‌کوشد تا به یک انسان کاملا مثبت‌نگر مبدل شوید.

:Moodpath 

یکی دیگر از اپلیکیشن های بهبود سلامت روانی مودپث است. اپلیکیشن مذکور از شما سوال هایی در رابطه به مسایل روزمره یعنی چیزهایی که شما را در معرض استرس قرار می دهد را می‌پرسد بعد مطابق با پاسخ های شما علایم افسردگی را در شما می‌یابد سپس در حدود بیش از ۱۵۰ ویدیو و تمرین را  خدمت شما قرار داده تا به وسیلهٔ آن خود تان را بهتر بشناسید و افسردگی را کنار بگذارید.

:Headspace 

این اپلیکیشن با ارایهٔ صد ها برنامهٔ مدیتیشن و تمرینات متفاوت می کوشد استرس و تشویش های تان را به خوبی رفع نماید.

:Calm 

اپلیکیشن کلم برای از بین اضطراب و افزایش کیفیت خواب طراحی شده است.با تمرینات تنفسی ، برنامه های موسیقی و صدای طبیعت شما را به دنیای آرامش و سکون دعوت می کند تا از لحاظ ذهنی آرام شوید.

Supperbetter:

 این اپلیکیشن به سان یک گیم یا یک بازی طراحی شده است که از طریق آن شما با سختی ها مقابله می کنید. این بازی در واقع برای شما  روند تحمل سختی های زندگی را می‌آموزاند. بنابر مطالعات دانشگاه پنسیلوانیا، افرادی که در طول یک ماه از این اپلیکیشن استفاده کنند و این بازی را انجام دهند،خلق و خوی مناسب پیدا می کنند و میزان استرس و افسردگی شان به مراتب کاهش می یابد.

پس اگر شما دچار استرس و ناراحتی های روانی هستید برای آرام ساختن خود تان یکی از این اپلیکیشن ها را در موبایل تان دانلود کرده با استفاده از آن سلامت روان تان را تضمین نمایید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?