قسمت دوم: ۵۰ راه رایگان برای افزایش لایک صفحه فیس بوک

۷-  صفحه فیس‌بوک تان را در وبلاگ خود به‫عنوان مرجع معرفی کنید. در پستی‌که در وبلاگ یا وبسایت تان گذاشته اید، تذکر بدهید که یک سوژه‌ی داغ در صفحه فیسبوک تان هست. این‌طوری می‌توانید بازدیدکننده‌گان وب‌سایت و وب‌لاگ تان را به سمت صفحه‌ی فیس‌بوک تان بکشانید.

۸- عکس‌های چندگانه‌ای (آلبوم) پست کنید. بعضی تحقیقات در این زمینه پیش‌نهاد می‌کند که پست کردن عکس‫ها در صحفه‌ی فیس‫بوک به‫صورت آلبوم (در مقایسه با تصاویر مجزا) ممکن است بیشتر منجر به افزایش میزان بازدیدکننده‌گان شود.

۹- نشر محتوای تبلیغاتی خود را به حد اقل برسانید. بعضی از کارشناسان فورمول ۸۰/۲۰ را پیش‌نهاد می‌کنند – ۸۰٪ محتوای غیر تبلیغاتی و ۲۰٪ محتوای تبلیغاتی تان را پست کنید. این آمار بستگی به کسب و کار شما دارد و متفاوت است. بنابر این ببینید چه چیزی برای مخاطبان شما بیشتر کارگر است.

۱۰-  در بخش “about”  پروفایل شخصی تان، صفحه تجاری فیس بوک تان را به‫عنوان محل کار خود پیوند بدهید (لینک کنید).

۱۱-  پست‫های خود را کوتاه و دلنشین نگه دارید. طبق برخی از تحقیقات به نظر می‫رسد که پست‫های کوتاه‫تر (بین ۱۰۰-۱۱۹ کاراکتر) ممکن است بالاترین مشارکت پذیری را میان مخاطبان داشته باشد. تحقیقات دیگر پیش‌نهاد می‌کند که در نشر تبلیغات مطلوب تان تعداد کرکتر پست تان را به ۴۰ حرف یا کمتر از آن کاهش دهید.

۱۲-  پیشکش یک تخفیف ویژه فقط برای طرف‌داران صفحه‌ی فیس‌بوک تان می‌تواند بهترین عامل جذابیت صفحه شما باشد. این یک انگیزه بزرگ برای دوست داشتن صفحه شما است. در حقیقت، ۴۲ درصد از مردم می‫گویند که یک صفحه تجاری برای به‫دست آوردن کوپون (برگ‫های اعتباری) و تخفیف لایک می‌کنند.

۱۳- نگران نباشید که روز به روز شخصیت حقیقی شما از پشت صفحه‌ی تجاری شما نمایان می‌شود. مردم می‫خواهند بدانند کدام اشخاص واقعی در پشت شرکت شما وجود دارد و احتمال افزایش مشتری در حالت امکان برقراری ارتباط با یک فرد بیشتر از ارتباط با یک نام تجاری مستعار است.

۱۴- به‫طور منظم از بخش Insights صفحه فیس‫بوک تان دیدن کنید و بررسی کنید که کدام محتوا بیشتر برای جذب مخاطبان تان کارگر بوده است. پست‌هایی‌که بیشترین خواننده و بالاترین بازدید کننده را دریافت کرده اند تشخیص دهید و این نوع از محتوا را بیشتر به اشتراک بگذارند

۱۵- با استفاده‫ی فنکشن Interest، کاربران مورد هدف تبلیغات صفحه‌ی فیس‌بوک تان را مشخص کنید. یکی از موثرترین راه‌های استفاده از تبلیغات فیس بوک این است که کاربرانی را هدف قرار دهید که پیش از این صفحات شبیه صحفه‌ی شما را لایک کرده اند. با استفاده از جستجوی گرافیک فیس‫بوک، در آن بنویسید: (Pages liked by people who like my page). دریابید افرادی که تا حال صفحه‫ی شما را لایک کرده اند کدام صفحات دیگر را نیز لایک کرده اند. هدف آگهی‫های خود، کاربرانی را قرار بدهید که این صفحات را لایک کرده اند، زیرا آن‫ها با احتمال بیشتری علاقه‫مند به صفحه شما خواهند شد.

۱۶ – بهینه سازی قابلیت جستجو شدن صفحه‌ی فیس بوک تان (search engine optimization): از کلمات کلیدی و مرتبط به پیشه‌ی تان در اسم صحفه‌ی فیس‌بوک تان و بخش about استفاده کنید و مطمین شوید که مشخصات کامل تان را وارد کرده اید که شامل یک NAP دایمی (نام، آدرس، شماره تلفن) باشد. وب‌سایت و دیگر کانال‌های انترنتی که استفاده می‌کنید را به صفحه‌ی فیسبوک تان پیوند بزنید (لینک کنید).

منبع: مجله فوربس

ادامه دارد …

How
You Feel
In Kabul?